Jak pěstovat bylinu Brahmi

S bylinkou nejsou při pěstování problémy. Roste dobře na zahradě, balkonu nebo doma za oknem. Potřebuje polostín a protože se jedná o bahenní bylinu, vyžaduje stálou vlhkost. Přes zimu by venku zmrzla a proto je nutné, aby nezahynula ji přemístit domů na parapet u okna.

Já jsem vymyslel na pěstování bahenních bylin zařízení, které se mi velmi osvědčilo. Můžete je vidět na přiložených fotkách. Fantazii se meze nekladou.

Jedná se o velkou plastovou nádobu s objemem kolem 50 litrů, která ve výsledku bude představovat malé jezírko.

Vevnitř nádoby nejdříve upevníme nějakým nerez drátem kolem dokola akvarijní kořeny, které musí být předtím dobře vyvařené ve vroucí vodě. Kořeny se dají koupit v akvarijních potřebách.
Poté napustíme do dvou třetin nádoby běžnou vodu. Doporučuji do nádoby také ponořit malé čerpadýlko z akvarijních potřeb a z jednoho kořenu vyrobit malý vodopád, aby byla voda mírně v pohybu.

Výborné je si z lesa donést menší kousky kůry, ty vyvařit a připevnit na kořeny uvnitř nádoby.
Mezi kůru a kořeny vsadit bahenní bylinky, které se postupem času hezky rozrostou. Poněvadž bylinky potřebují trochu polostín a sluníčka, tohle jim nahradí kulatá zářivka s denním spektrem světla do výkonu cca 40 watů.

Můžete si k dokonalosti jezírka  v prodejně s rybičkami dokoupit tropický mech, kterým naočkujete vyčnívající kořeny a když seženete miniaturní živé lekníny, jezírko máte dokonalé.

Co se vody v jezírku týká, není ji potřeba měnit, pouze stačí doplňovat. Občas přidejte hnojivo na hydroponii. Bylinky v jezírku samy vodu čistí a podle mých zkušeností jsem ji za posledních 5 let neměnil, pouze doplňoval. Přes zimní měsíce se během týdne odpaří z nádoby cca 5 litrů vody. Je to dobré pro prostředí panelákových bytů kde je běžná vlhkost kolem 30 %.
Domácí jezírko vás i z bylinkami určitě moc potěší a v zimě okouzlí svojí zelení. Čaj z čerstvých bylinek i preventivně poléčí.

Bylinky

Zesilovače pro digitální TV příjem

LED svítidla s tradicí

Sdílejte nás